Doprava od 99 EUR zadarmo

Bialetti Moka Venus Induction kanvica

Neohodnotené
Značka: Bialetti

Bialetti Moka Venus Induction kanvica

Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
€24,80 €29,80 €32,60 €46,60 od €24,80 €20,67 bez DPH €24,83 bez DPH €27,17 bez DPH €38,83 bez DPH od €20,67 bez DPH
Bialetti Moka Venus Induction kanvica
Neohodnotené
Značka: Bialetti

Štýl a funkčnosť. Ako všetky moka kávovary Bialetti aj Venus je dokonalým spojením elegantného vzhľadu a praktickosťou a stane sa v každej domácnosti nepostrádateľným pomocníkom pri každodennej príprave kávy. Telo z lešteného nerezu je prakticky nerozbitné, predovšetkým muži ocenia masívna rukoväť z tepluvzdorného plastu, ktorá nevypadne ani z veľkej dlane. Venus je kávovar do modernej domácnosti, kávu pripraví na všetkých typoch sporákov, vrátane indukčných

Moka kanvice Bialetti Venus v kocke: Elegantný kávovar z nerezovej ocele Odnímateľné ergonomické držadlo z tepluvzdorného plastu  vhodný aj pre indukčné sporáky Jednoduchá údržba v umývačke riadu. Pred nákupom si, prosíme, overte, či bude Váš indukčný varič kompatibilné s touto kanvičkou. Niektoré variče totiž vyžadujú plochu s určitým minimálnym rozmerom, ktorý môže byť väčší, než priemer dna tejto moka kanvičky. Priemer dna tejto moka kanvičky je 92 mm.

Bialetti
je talianska firma, ktorá už od roku 1919 vyrába kávové príslušenstvo, domáce potreby, riad. Zakladateľ firmy, Alfonso Bialetti, je potom tým, kto vymyslel a na trh priviedol moka kanvičky. Jeho podobizeň dodnes slúži firme ako logo.
Bialetti umožnil Talianom piť skutočné espresso aj v ich domovoch. Snahou bolo v napodobniť silnú a intenzívnu chuť espressa z kaviarní. Pred tým pili kávu vo verejných kaviarňach, väčšinou muži. Len emancipované ženy si dovolili dať kávu v kaviarni.
Bialetti použil na výrobu hliník. Mussolini uvalili embargo na nerezovú oceľ a Taliansko malo bohatú zásobu bauxitu hliníkovej rudy, a tak sa stal národným kovom.
Spočiatku bol Moka Express predávaný len na miestnych trhoch. Po vojne, keď syn Renato pripojil k predaju reklamnú kampaň s karikatúru malého mužíka s fúzikmi, ktorý si ukazovákom objednáva ďalšie espresso ( lOmina con i Baffi ) rozbehol sa predaj po celej krajine.
Konštrukcia kávovaru Moka express sa od tej doby takmer nezmenila, hliník sa stále používa, no aj iné materiály môžeme vidieť v inak bohatej ponuke tejto spoločnosti.
Bialetti predstavuje opäť mimoriadny vynález v oblasti tradičných kávovarov: je to vlastne prvá moka vhodná na použitie aj na indukčných varných doskách.