Doprava od 99 EUR zadarmo

Bialetti Moka Express čierna kanvica

Neohodnotené
Značka: Bialetti

Bialetti Moka Express čierna kanvica

Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
€18,30 €21,70 €28,20 od €18,30 €15,25 bez DPH €18,08 bez DPH €23,50 bez DPH od €15,25 bez DPH
Bialetti Moka Express čierna kanvica
Neohodnotené
Značka: Bialetti

Právom môžeme označiť moka kanvicu Bialetti Moka Express za kráľovnú medzi všetkými moka kávovary. V rovnakom prevedení sa vyrába už viac ako 80 rokov a stala sa najpredávanejšou moka kanvicou na svete.

Teraz v elegantnom čiernom prevedení, ktoré uhranie na prvý pohľad.

Bialetti
je talianska firma, ktorá už od roku 1919 vyrába kávové príslušenstvo, domáce potreby, riad. Zakladateľ firmy, Alfonso Bialetti, je potom tým, kto vymyslel a na trh priviedol moka kanvičky. Jeho podobizeň dodnes slúži firme ako logo.
Bialetti umožnil Talianom piť skutočné espresso aj v ich domovoch. Snahou bolo v napodobniť silnú a intenzívnu chuť espressa z kaviarní. Pred tým pili kávu vo verejných kaviarňach, väčšinou muži. Len emancipované ženy si dovolili dať kávu v kaviarni.
Bialetti použil na výrobu hliník. Mussolini uvalili embargo na nerezovú oceľ a Taliansko malo bohatú zásobu bauxitu hliníkovej rudy, a tak sa stal národným kovom.
Spočiatku bol Moka Express predávaný len na miestnych trhoch. Po vojne, keď syn Renato pripojil k predaju reklamnú kampaň s karikatúru malého mužíka s fúzikmi, ktorý si ukazovákom objednáva ďalšie espresso ( lOmina con i Baffi ) rozbehol sa predaj po celej krajine.
Konštrukcia kávovaru Moka express sa od tej doby takmer nezmenila, hliník sa stále používa, no aj iné materiály môžeme vidieť v inak bohatej ponuke tejto spoločnosti.
Bialetti predstavuje opäť mimoriadny vynález v oblasti tradičných kávovarov: je to vlastne prvá moka vhodná na použitie aj na indukčných varných doskách.