Doprava od 99 EUR zadarmo

Bialetti Elektrická Moka Timer kanvica

Neohodnotené
Značka: Bialetti

Bialetti Elektrická Moka Timer kanvica

Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Zvoľte variant
€99 €109 od €99 €82,50 bez DPH €90,83 bez DPH od €82,50 bez DPH
Bialetti Elektrická Moka Timer kanvica
Neohodnotené
Značka: Bialetti

Klasická hliníková moka kanvička je obľúbencom milovníkov dobrej kávy už po celé desaťročia. Má ale aj svoje nevýhody. Kávu si v nej neuvaríte bez sporáka či ohňa a rozpálená kanvička môže znamenať pohromu pre váš jedálenský či pracovný stôl. To všetko rieši elektrická moka kanvička Bialetti, ktorá teraz prichádza vo vylepšenej verzii Moka Timer.\n\nRovnako ako jej predchodca Easy Timer je aj novinka vybavená časovačom a alarmom, vďaka ktorému vás prebudí práve včas k čerstvej rannej káve. Kanvička je samozrejme vyrobená z tých najkvalitnejších materiálov, novo navyše prichádza s modernizovanou technikou a uhladenejším dizajnom. Elektrickú moka kanvičku Moka Timer možné objednať vo veľkosti na 3 alebo 6 šálok (150 alebo 300 ml).\n\nElektrická moka kanvica Bialetti Moka Timer v kocke:\nAutomatický režim na prípravu kávy vo zvolený čas\nKonštrukcia z potravinárskeho hliníka a kvalitného silikónu\nTepelne izolovaný podstavec umožňuje použitie na tepelne chúlostivom povrchu\nVarianty pre 3 alebo 6 šálok (150 alebo 300 ml)\nPríkon 365 W

Bialetti
je talianska firma, ktorá už od roku 1919 vyrába kávové príslušenstvo, domáce potreby, riad. Zakladateľ firmy, Alfonso Bialetti, je potom tým, kto vymyslel a na trh priviedol moka kanvičky. Jeho podobizeň dodnes slúži firme ako logo.
Bialetti umožnil Talianom piť skutočné espresso aj v ich domovoch. Snahou bolo v napodobniť silnú a intenzívnu chuť espressa z kaviarní. Pred tým pili kávu vo verejných kaviarňach, väčšinou muži. Len emancipované ženy si dovolili dať kávu v kaviarni.
Bialetti použil na výrobu hliník. Mussolini uvalili embargo na nerezovú oceľ a Taliansko malo bohatú zásobu bauxitu hliníkovej rudy, a tak sa stal národným kovom.
Spočiatku bol Moka Express predávaný len na miestnych trhoch. Po vojne, keď syn Renato pripojil k predaju reklamnú kampaň s karikatúru malého mužíka s fúzikmi, ktorý si ukazovákom objednáva ďalšie espresso ( lOmina con i Baffi ) rozbehol sa predaj po celej krajine.
Konštrukcia kávovaru Moka express sa od tej doby takmer nezmenila, hliník sa stále používa, no aj iné materiály môžeme vidieť v inak bohatej ponuke tejto spoločnosti.
Bialetti predstavuje opäť mimoriadny vynález v oblasti tradičných kávovarov: je to vlastne prvá moka vhodná na použitie aj na indukčných varných doskách.